Body Kit

Body Kit

Modifiyeye ilgi duyanların genellikle aracında yaptıkları ilk değişikliklerden biri body kittir. Bu body kit ön tampon, arka tampon, marşpiyeller ve spoilerdan oluşan bir sete denir.

Body kit özellikle araca ayrı bir hava katar görselliğini en üst seviyelere çıkarır. Görselliğinin dışında body kitler aracın yüksek hızda rüzgâra karşı direncini azaltıyor, aynı zamanda otomobilin yere daha sağlam basmasını sağlıyor.

Kısacası aracın yüksek hızda savrulmasını dengeye sokuyor ve minimuma kadar indirebiliyor.

Body kit resimleri

Body Kit uygulamalarında aracın azami ağırlığının hızını etkilemeyecek bir dengeye getirilmesi gerekir. Bu yüzden body kit parçalarının hafif olması araca büyük yarar ve performans sağlar.

Bu nedenle body kit araçları genellikle fiber malzeme ya da karbonfiber kullanılarak hazırlanır. Ancak karbonfiber fiyat olarak daha pahalıdır.

Body kit resimleri

Çok fazla görselliğe önem vermeyenler için ise fiyatı daha da uygun olduğundan plastikten üretilen setlerde tercih edilebilir.

Yollarda gördüğümüz abartılı araçlar modifiye severleri gaza getiriyor hemen kendimizi body kiti değiştirmeye, jant almaya, spoiler takmaya soyunuyoruz.

Ancak kontrollü yapılmayan modifiye araca katkıdan çok zarar verir ve verimli performans almamızı da engeller. Body Kit modifiyesi yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Aksi halde araç boşuna modifiye edilmiş olur.

Bu unsurlar;
* İlk sırada ve en önemlisi ağırlık hesabı yapmamak.
* Daha sonra gereksiz ekipman ve parçalar kullanmak.
* Bilinçsizce üretilen body kitler.

Body kit resimleri

Body kit resimleri

Body kit resimleri

Body kit resimleri

Telif Hakkı © NİSA Tuning'e aittir.. Tüm hakları saklıdır.
  • http://www.emrahcakmak.com